W filmie przesłanym na kanał Forza w ramach YouTube, dyrektor kreatywny Turn 10 StudiosChris Esaki omówił podejście zespołu do tworzenia nowych rozwiązań w Forza Motorsport 8.

Wyjaśnia On, w jaki sposób wykorzystano zalety silnika Forzatech, który jest używany do zasilania tytułów Forza Motorsport i Forza Horizon. Chris mówi o społecznościach i graczach budujących nowe społeczności, sugerując, że może być bardzo silny nacisk na grę online. Wyszczególniono również, że zostaną wprowadzone zupełnie nowe koncepcje rozgrywki, które pomogą w łączeniu graczy. Niewiele więcej było szczegółów, ale zobaczymy więcej w późniejszym terminie, gdy ekipa Turn 10 będzie gotowa do udostępnienia dalszych szczegółów.

Na oficjalnym blogu jest szczegółowo opisane, że Forza Motorsport zaoferuje graczom zupełnie nowe wrażenia, które będą w pełni wykorzystywać sprzęt Xbox Series X. Gracze mogą spodziewać się ray tracingu, natywnego 4K i pracy przy 60 klatkach na sekundę.

Forza Motorsport 8 zmierza na Xbox Series X i Windows 10. Nie podano jeszcze daty premiery, a gra jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, więc prawdopodobnie nie zostanie wydana tak szybko.