Jeśli szukacie dobrych słuchawek gamingowych z mikrofonem to właśnie je znaleźliście. Sennheiser GSP 370. Headset który wytrzyma nawet 100h na baterii.

Wygląd, jakość dźwięku

Sennheiser jest znany z headsetów dla graczy wysokiej jakości i nie inaczej jest w przypadku modelu GSP 370. Całość wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, specjalny materiał umieszczony na górnym pałąku redukuje nacisk na czaszkę, a zawias z przegubem kulistym pozwala na łatwe dostosowanie ustawienia nauszników do kształtu twarzy. Nauszniki zostały z kolei wykończone oddychającą skórą, co ma wyeliminować problem pocenia się uszu podczas rozgrywki. Mamy tutaj idealnego kandydata dla graczy którzy spędzają przy komputerze lub konsoli długie godziny. Początkowo miałem obawy że słuchawki będą ciężkie i po dłuższym graniu będzie czuć nacisk. To nie miało jednak miejsca, Sennheiserów praktycznie w ogóle nie czuć na głowie. Dodając do tego dobre wyciszenie, można odnieść wrażenie że siedzi się w pokoju w którym leci tylko to na co mamy ochote.

Zastosowane w tym modelu przetworniki obsługują częstotliwość w standardowym przedziale 20 Hz – 20 kHz, z kolei maksymalna głośność słuchawek to 117 dB. Co ciekawe, do regulacji głośności służy specjalne pokrętło umieszczone na prawym nauszniku. Producent chwali się także autorską technologią redukującą opóźnienie dźwięku podczas przesyłu przez sieć bezprzewodową do minimum. Jakość dźwięku w słuchawka jest bardzo bardzo dobra, nie mamy tutaj szumów czy innych przesterów. Dźwięk jest czysty i wyrazisty, do tego słuchawki nie mają przekręconego basu więc odbiór dźwięku nie jest męczący. Wcześniej wspomniane wyciszenie słuchawek również działa super.

Zasilanie, kompatybilność

Jedną z głównych cech tego modelu jest wspomniana już bateria, która dzięki nowej technologii redukcji zużycia energii pozwala na korzystanie z tego akcesorium nawet przez 100 godzin bez konieczności ładowania. Bardzo byłem ciekaw czy ten feature się sprawdzi, przeprowadziłem więc test i faktycznie Sennheiser się postarał. Słuchawki mogą spokojnie pracować w takim długim czasie bez ładowania.

Mikrofon w GSP 370 posiada funkcję redukcji szumów i bardzo przydatną w trakcie zabawy funkcję wyciszania poprzez podniesienie ramienia mikrofonu do góry. jakość mikrofonu jest raczej standardowa, na nagraniach słychać że dźwięk jest czystszy. Dodatkowo hałasy z tła faktycznie są bardzo dobrze wyciszane.

W każdej chwili możemy także dostosować jakość i głębię dźwięku za pomocą dedykowanego oprogramowania Sennheiser Gaming Suite. Cieszy także fakt że GSP 370 są kompatybilne z PCtami oraz konsolami Xbox One i PlayStation 4.

Podsumowanie

Czas spędzony nad tym modelem uważam za dobrze spędzony, słuchawki są warte swojej ceny (849 zł). Jeśli zależy nam na wygodzie oraz bardzo dobrej jakości dźwięku to GSP 370 sprawdzą się idealnie. Do tego dochodzi bardzo długi czas działania na baterii oraz kompatybilność i możemy zatracić się w grach na długie godziny.

Ocena: 10/10